Uroczyste zakończenie szkolnego 2016/2017

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Na sali wiejskiej zgromadzili się: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Więcborka, p.Waldemar Kuszewski, sołtys Jastrzębca – p. Kazimierz Sowiński, proboszcz parafii Wielowicz- ks. Piotr Pieniążek.
Po odśpiewaniu hymnu ślubowanie złożyła klasa III gimnazjum, tegoroczni absolwenci. Następnie p. Dyrektor Gabriela Panknin podziękowała za zaangażowanie uczniów i nauczycieli. Wręczyła też najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a najlepsi absolwenci otrzymali pamiątkowe pióra. Pan Przemysław Paterek nagrodził najlepszych sportowców szkoły. Następnie wychowawczyni klasy III gimnazjum, p. Monika Frąckowiak, pożegnała uczniów swojej klasy i wręczyła świadectwa absolwentom. Listy gratulacyjne od p. Dyrektor otrzymali rodzice najlepszych uczniów klasy III gimnazjum, a podziękowania rodzice tych uczniów, którzy w minionym roku zaangażowali się w pracę na rzecz uczniów i szkoły. P.Hanna Malak i p.Przemysław Paterek nagrodzili tych uczniów kl.III gimnazjum, którzy w tym roku uzyskali wysokie wyniki podczas egzaminu gimnazjalnego. Następnie absolwenci podziękowali wszystkim za lata nauki, a ich koledzy z klasy II gimnazjum skierowali do nich kilka ciepłych słów na pożegnanie.
Momentem, na który ze zniecierpliwieniem czekano, było przedstawienie tegorocznego prymusa. W tym roku szkolnym tytuł Prymusa SP otrzymał uczeń kl.IV – Marcin Wnuk, a tytuł Prymusa Gimnazjum – uczennica kl.III – Aleksandra Krupa.
Wzruszającym momentem było pożegnanie ks. p.Pieniążka, który został przeniesiony do innej parafii oraz nauczycielki – p.Moniki Frąckowiak.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której koledzy i koleżanki przyznali wyjątkowe nagrody absolwentom. Uczniowie kl.III SP pożegnali nas przed wakacjami piosenką, a ich wychowawczyni, p. Urszula Ratajczak, przygotowała dla nich podziękowanie za trzy spędzone razem lata. Później obejrzeliśmy krótką historię pobytu absolwentów w szkole przygotowaną przez ich wychowawcę.
Na zakończenie Pan Burmistrz skierował do wszystkich słowa podziękowania za zaproszenie na uroczystość zakończenia roku szkolnego i życzył wszystkim udanych wakacji.