Spotkanie z policjantem

Dnia 06.11.2015r. w klasach 0 – III odbyło się spotkanie z policjantem. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, np.podczas ataku psa. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.