Pierwszaki w gospodarstwie ogrodniczym

Początek wiosny zachęcił pierwszoklasistów naszej szkoły do odwiedzenia gospodarstwa ogrodniczego państwa Fryziaków z Suchorączka. Właściciele oprowadzili nas po całym gospodarstwie, przekazując wiele cennych informacji na temat etapów hodowli, pielęgnacji i ochrony roślin w szklarni. Mogliśmy również brać udział w wysiewaniu pietruszki. Na zakończenie pierwszej części wycieczki każdy uczestnik zasadził słonecznik i mógł zabrać go do domu. Następnie czekała na nas chyba najciekawsza niespodzianka, zabawy ze zwierzętami. Były tam piękne alpaki, koza, koń, pies i kot. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak alpaki, które są u nas jeszcze rzadkością. Dzieci bawiły się świetnie, każdy wracał do domu z wieloma wrażeniami.

Wychowawca kl. I – Maria Komza