Nauka gry w szachy w klasie 3

Dzisiaj w klasie 3 gościła pani Dorota Wnuk, która jest nauczycielem matematyki w naszej szkole oraz prowadzi kółko szachowe. Powodem wizyty pani Doroty było przedstawienie i omówienie zasad gry w szachy. Pani Dorota udzieliła nam wiele cennych wskazówek dotyczących nazw pionków, ich rozstawienia na szachownicy, omówiła szczegółowo podstawowe ruchy szachowych figur oraz wyjaśniła wiele szachowych pojęć. Wspomniała także, że podczas gry bardzo ważna jest dyscyplina i odpowiednie zachowanie graczy. Szachy to gra dla każdego i warto grać, ponieważ rozwijają kompetencje matematyczne, wzmacniają pewność siebie, logiczne myślenie, poprawiają koncentrację, pamięć oraz uczą poszanowania rywala. Uczniowie z satysfakcją rozegrali partie szachowe. Byli bardzo zaangażowani i skupieni podczas „królewskiej gry”. Po tej ciekawej i pożytecznej lekcji uczniowie potrafią rozegrać partię szachów. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Dorocie za pomoc i cenne rady, a wszystkim uczniom życzymy cierpliwości, powodzenia i wielu wygranych partii! Dziękujemy.

Maria Krause
Agnieszka Jańczyk