Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej

Dnia 16 października 2017r. odbyły się eliminacje szkolne do powiatowego konkursu recytatorskiego poezji Wisławy Szymborskiej. W konkursie wzięło udział 13 uczestników, którzy zmagali się z poezją Noblistki.

Jury w składzie : p. Maria Krause, p. Hanna Malak i p. Mirosława Wilkowska – Marach przyznało następujące nagrody :

w kategorii szkoła podstawowa –

I miejsce – Alicja Szyling – wiersz „Chmury”
II miejsce- Nadia Zielińska – wiersz „Atlantyda”
III miejsca –Wiktoria Grochowska – wiersz „Odzież”

w kategorii gimnazjum –

I miejsce –Karolina Kopeć – wiersz „Nic dwa razy się nie zdarza…”
II miejsce –Julia Kobus-wiersz „Nienawiść”
III miejsce – Kinga Żelińska –wiersz „Chwila”

Uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna im.J.Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim .

Konkurs zorganizowano z okazji przypadającej w tym roku 5. rocznicy śmierci Noblistki. Patronat nad nim objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej, a długoletni sekretarz Noblistki, pan Michał Rusinek, wręczy nagrody zwycięzcom 19 października. Wśród nagrodzonych w konkursie powiatowym znalazły się dwie uczennice naszej szkoły : Karolina Kopeć i Julia Kobus , obie wyróżnione wśród 70 uczestników biorących udział w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!