Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej

w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Twardowskiego w Jastrzębcu
29 maja odbył się w naszej szkole Pierwszy Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej. Konkurs zorganizowano min. w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mogliśmy podziwiać śpiew pięknych polskich pieśni i piosenek, dawno już zapomnianych albo jeszcze nieznanych, szczególnie młodym ludziom. Utwory wykonywane przez uczestników miały dzisiaj szczególną wartość, ponieważ towarzyszyły w przeszłości narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Młodzi artyści zaprezentowali utwory na bardzo wysokim poziomie. Wykonując poszczególne pieśni wprowadzili nas w nastrój zadumy, wspomnień i pamięci o losach Naszej Ojczyzny. Na zakończenie wszyscy wykonawcy wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz upominek. Laureaci natomiast ciekawe nagrody oraz dyplomy. W kategorii chórów- zespół śpiewających otrzymał dodatkowo puchar.
Ten wyjątkowy, bo pierwszy w tym roku konkurs gminny odbywał się pod Patronatem Burmistrza Miasta Więcborka. Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród. Za wsparcie i pomoc w organizacji dziękujemy również Radzie Rodziców SP Jastrzębiec.
Laureaci konkursu:
Nagroda publiczności- Julia Koselczuk – SP Jastrzębiec, „ Mury”
Nagroda Grand Prix- Adrianna Oczkowska – SP Pęperzyn, „ Taki kraj”
Kategoria solistów klas IV-VI
1 miejsce Dominika Stebel- SP Runowo „ Mówię o Tobie dobrze”
2 miejsce Mateusz Paterek- SP nr.1 Więcbork „ Przybyli ułani pod okienko”
3 miejsce Klaudia Sas- SP Sypniewo „ Pałacyk Michla”
wyróżnienie Wiktoria Obara – SP nr.1 Więcbork „ Taki kraj”
Kategoria solistów klas VII-II-III G.
1 miejsce Zuzanna Sadkowska -SP nr.1 Więcbork „ Piosenka dla córki”
2 miejsce Agata Bachusz- SP Pęperzyn „Biały krzyż”
3 miejsce Emilia Stefaniak- SP Sypniewo „My pierwsza brygada”
wyróżnienie Oliwia Bachusz- SP Pęperzyn „ Białe róże”
Kategoria Chóry/Zespoły
1 miejsce – Chór SP nr.1 Więcbork „ Jestem Polakiem”
2 miejsce – Chór SP Sypniewo „ O wodzu miłym”
3 miejsce – Chór SP Jastrzębiec „Maki”.
Kategoria Najmłodszy Uczestnik – Michalina Grochowska SP. nr 1 Więcbork
Wszyscy laureaci w listopadzie tego roku zaprezentują się jeszcze raz w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Więcborku.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom ze szkół w naszej gminie za zaangażowanie i przygotowanie uczniów. Zapraszamy za rok.
Organizatorzy z SP w Jastrzębcu