Festiwal ekologiczny „Zielono mi”

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas IV- VI wzięli udział w imprezie ekologicznej przygotowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku oraz Krajeński Park Krajobrazowy.
Na uczestników festiwalu czekały różne zadania: miedzy innymi gra terenowa – EkoGra. Przybyłe klasy dzieliły się na dwie drużyny. W pierwszej znajdowało się pięciu przedstawicieli, którzy musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością i doskonałą orientacją w terenie. Pozostali musieli posiadać zdolności plastyczne oraz wiedzę ekologiczną. Uczniowie, którzy wyruszyli w teren, mieli do wykonania kilka zadań związanych ze znajomością gatunków drzew, roślin zielnych i zwierząt żyjących w naszych lasach. Kulminacyjnym punktem zabawy było znalezienie Skarbu przez uczniów naszej szkoły.
Pozostali na miejscu wykonali plakat promujący segregowanie śmieci i zbierali punkty na konto swojej drużyny. Ostatecznie skończyło się sukcesem, zajęliśmy II miejsce, Był to bardzo ciekawie spędzony czas łączący edukację z zabawą. Do szkoły wróciliśmy w wieloma nagrodami i pełni wrażeń.

nauczyciel przyrody Ewa Basińska