Żywa lekcja przyrody

Dnia 30 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody. A wszystko to za sprawą pana Jarosława Rejmera, który od lat zajmuje się hodowlą gadów, owadów i pajęczaków. Pan Jarek zabrał uczniów do fascynującego świata żywych zwierząt egzotycznych. Uczniowie mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z modliszką, kameleonem, patyczakami, straszykiem i krocionogiem. Poznali zasady hodowli, cechy budowy i miejsca występowania owadów i gadów. Dowiedzieli się, które gatunki są niebezpieczne dla człowieka, a które przyjazne. Poznali również zjawisko kamuflażu zwierząt. Na koniec spotkania chętni uczniowie mogli zakupić patyczaka lub straszyka.

                                                                                                                               Organizator lekcji – Maria Komza