Żegnamy zimę, witamy wiosnę!

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny . W tym dniu towarzyszyło nam motto: „ W zdrowym ciele zdrowy duch.” Nie odbyły się lekcje, ale czas spędzony w szkole był przepełniony różnymi atrakcjami dla nas, uczniów.
Rano odwiedziła nas pielęgniarka, która poprowadziła prelekcję o zdrowym odżywianiu oraz szkodliwości na nasze samopoczucie niezdrowych produktów żywnościowych. Wśród klas podstawowych i gimnazjalnych przeprowadzono również test wiedzy o zdrowym odżywianiu.
W tym dniu gościliśmy także podróżnika, który opowiadał nam o swojej wyprawie i ciekawostkach, które ujrzał w innych rejonach świata.
W klasach natomiast wraz z wychowawcami wykonywaliśmy plakaty związane z tematyką dzisiejszego dnia. Plakaty wywiesiliśmy na korytarzu, a najciekawsze zostały nagrodzone .
Zdobywcami przepysznych i zdrowych owoców była klasa III i IV podstawowa oraz klasa II gimnazjum.
Ważną częścią dzisiejszych obchodów były Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym , które odbyły się na sali gimnastycznej. Rywalizacja sportowa odbyła się dla szkoły podstawowej i gimnazjum.
Wyniki:
SP
1. BARTŁOMIEJ SIKORA
2. MIKOŁAJ BRONOWICKI
GIMNAZJUM DZIEWCZĘTA
1. WIKTORIA GRABOWSKA
2. WIKTORIA PACEK
3. IZABELA WILKE
GIMNAZJUM CHŁOPCY
1. PATRYK HIPPLER
2. KAMIL KONISZEWSKI
3. KAROL KRZYWIZNA

Pożegnanie zimy odbyło się jak co roku przemarszem przez wieś. Klasa szósta wykonała Marzannę, którą spaliliśmy na ognisku przy szkole. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy wręczaniem nagród i medali za udział w konkursach i turnieju sportowym.

Samorząd Uczniowski z Opiekunem