Festiwal „Do PSZOK tylko krok”

 

Festiwal „Do PSZOK tylko krok”

 

17 czerwca klasy V-VII oraz II i III gimnazjum uczestniczyły w Festiwalu Ekologicznym „DO PSZOK tylko krok”  w Osadzie Leśnej Barbarka .Festiwal odbywał się w plenerze, uczestnicy  z różnych szkół brali udział w różnorodnych konkursach , grach plenerowych, podchodach i konkursie wiedzowym. Naszej szkole udało się zając II miejsce w rywalizacji tego dnia. Wszystkie zadania dotyczyły selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, program spotkania  realizowany był w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej . Celem festiwalu  było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży  w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów komunalnych oraz ich gospodarowaniem.

Po zakończeniu zabaw plenerowych udaliśmy się  na spacer do Torunia. Wszyscy uznali jednogłośnie ,że to był bardzo udany dzień, kolejna fajna wycieczka w naszej szkole!!!

 

Nauczyciel przyrody i biologii- Ewa Basińska