Zakończenie projektu „Umiem pływać”

Zajęcia z nauki pływania już za nami. Nasza szkoła uczestniczyła w Projekcie „Umiem pływać”, który odbywał się dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy gminą Więcbork a Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pływackim w Toruniu. Nauką pływania objętych było piętnaścioro uczniów klas 3 szkoły podstawowej. Uczestniczyły w nim dzieci z naszej szkoły, ze Szkoły Podstawowej w Pęperzynie oraz ze Szkoły Podstawowej w Runowie Krajeńskim. Młodzi pływacy nabywali umiejętności pływania na basenie „Laguna” w Złotowie pod okiem wykwalifikowanego instruktora pana Wojciecha Boińskiego.
Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, zdobycie umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych wynikających z lekcji na basenie.
W okresie od 13.09.17 r. do 22.11.17 r. odbyło się 10 czynnych zajęć, podczas których uczniowie poznawali tajniki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie i z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu, podnoszenia sprawności fizycznej oraz dobrej zabawy. Ćwiczenia dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Nabyte umiejętności z pewnością wykorzystają, np. podczas wakacji.
Na ostatnich zajęciach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe dyplomy na potwierdzenie swoich umiejętności oraz drobny upominek. Dziękujemy !

Opiekun: Agnieszka Jańczyk