Wycieczka szkolna na Lubelszczyznę, Zamojszczyznę, Roztocze i Sandomierz.

W dniach od 22 do 25 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej na Lubelszczyznę, Zamojszczyznę, Roztocze i Sandomierz.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kozłówkę, piękny Pałac Zamojskich oraz zadbany, ukwiecony park, własności rodziny Zamojskich, z autentycznym wystrojem z przełomu XIX i XXw.

Drugiego dnia czekało na nas sporo atrakcji tj. przejażdżki zaprzęgiem konnym, zwiedzanie Roztoczańskiego Parku Narodowego, Krasnobródu, Zwierzyńca i znanego w całej Polsce Szczebrzeszyna, w którym największą atrakcją był chrząszcz, spotykany na każdym miejscu miasta.

Dnia trzeciego zobaczyliśmy dwa piękne miasta tego regionu: Lublin i Zamość, zabytkowe rynki , kamienice, architekturę.

Dzień ostatni przeznaczony był zwiedzanie jednego z najpiękniejszych i najbardziej zabytkowych miast Polski – Sandomierza.

Mogliśmy podziwiać rynek i kościół, tak dobrze nam znane z serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz”. Widzieliśmy także dom Długosza, Katedrę Narodzenia NMP, kościół romański św. Jakuba, Bramę Opatowską , rynek miejski i zabytkowe kamienice starego miasta.

W czasie wycieczki wszystkim dopisywały humory , śpiewaliśmy znane piosenki , graliśmy w piłkę nożną w miejscu zakwaterowania , a także integrowaliśmy się z grupą.

Z radością oczekujemy następnej wycieczki tym razem do Zakopanego!!!