Wycieczka do Torunia

29 października byliśmy na wycieczce szkolnej w Toruniu. Wycieczka miała charakter edukacyjny, odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności – „Młyn Wiedzy” i Planetarium. W Centrum Nowoczesności uczestniczyliśmy w zajęciach i zwiedzaliśmy wystawy. Starsza grupa od klasy V do II gimnazjum była w pracowni biologicznej i odkrywała tajniki wiedzy pod hasłem– „Częste mycie skraca życie”. Grupa młodsza- klasa III i IV brała udział w warsztatach pod hasłem „Szafa zapachów”. Po godzinnych zajęciach odwiedziliśmy wystawy interaktywne m.in. „Rzeka”, „O obrotach”,”Przebudowa”, „przeŻycie”.Wystawy mieszczą się na sześciu piętrach , mają charakter interdyscyplinarny i gdyby czas pozwolił, można by tam spędzić cały dzień nie nudząc się zupełnie.

Wizytę w Planetarium zaczęliśmy od pokazu „Osiem planet ?” Przedstawia on najważniejsze informacje o planetach Układu Słonecznego oraz to, jak narodził się Układ Słoneczny i jak postrzegano jego wielkość w starożytności oraz w czasach Kopernika. Wystawa Geodium poświęcona jest Ziemi jako planecie. Centralnym elementem wystawy w Orbitarium jest model sondy Cassini o połowę mniejszy od oryginału pracującego na orbicie planety Saturn. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tych miejscach, zachęcam do  odwiedzenia stron internetowych- http://mlynwiedzy.org.pl, http://www.planetarium.torun.pl.

Na zakończenie wycieczki posililiśmy się w restauracji McDonalds. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, mieliśmy okazję podróżować razem z uczniami ze szkoły w Wiśniewie, zawiązały się nawet nowe przyjaźnie. Może to nie ostatni nasz wspólny wyjazd 😉

kierownik wycieczki – Ewa Basińska