Uroczystość Trzech Króli w Wielowiczu

Dnia 6 stycznia 2018 r. odbyła się uroczystość Trzech Króli w kościele w Wielowiczu z udziałem uczniów naszej szkoły.
Z miejscowości Jastrzębiec wyruszył w uroczystym orszaku król Kacper, którym w tym roku był M.Wnuk. Wszyscy biorący udziału w przemarszu mieli na głowach czerwone korony.
Król i jego najbliższe otoczenie przejechali trasę bryczkami, przed którymi prowadziła nas Ochotnicza Straż Pożarna z Jastrzębca z sołtysem wsi na czele.
Gdy orszak wkroczył do Wielowicza, nastąpiło spotkanie trzech królów, którzy przybyli z różnych stron i razem przekroczyli próg świątyni w Wielowiczu.
Nastąpiło uroczyste przywitanie przez organizatorów, następnie odbył się koncert kolęd i wspólne śpiewanie.
Głównym punktem spotkania były jasełka wystawione przez naszych uczniów, których przesłaniem było nawrócenie, to, że Bóg rodzi się w każdym i każdy z nas dąży do tego, aby odnaleźć swoje Betlejem .
Po jasełkach wszyscy udali się na wspólne biesiadowanie przed kościołem. Nie zabrakło pysznych potraw i słodkości przygotowanych także przez rodziców uczniów naszej szkoły. Każdy mógł skosztować smacznej zupy grochowej, którą, tak uroczo, wydawała nasza pani dyrektor dbająca o to, aby nikomu niczego nie zabrakło. Ten piękny słoneczny dzień zintegrował społeczeństwo kilku wsi, a my mogliśmy w tym uczestniczyć.