Targi Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim

Dnia 10 lutego uczniowie II i III kl. naszego gimnazjum brali udział w Targach Pracy i Edukacji „Twoja przyszłość w Twoim regionie”, które odbywały się w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Zostały one zorganizowane w celu pokazania młodzieży potencjału związanego z pracą i edukacją w naszym regionie.
Na targach zaprezentowało się ok. 50 wystawców: szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe z Bydgoszczy i Tucholi (UKW, WSB,WSG), pracodawcy z terenu powiatu i województwa.
Podczas trwania targów uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych, zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, pozyskania informacji o ofertach pracy i możliwości odbywania praktyk w firmach z rynku lokalnego.
Powodzeniem wśród uczniów cieszyła się strefa tworzenia CV, składająca się z kilku części. W pierwszej z nich fryzjerka oraz kosmetyczka pomagały ułożyć fryzurę i dobrać odpowiedni makijaż do zdjęcia, które wykonane było w kolejnej części. Następnie gimnazjaliści z profesjonalnie zrobionym zdjęciem udawali się do doradcy zawodowego, który pomagał w tworzeniu życiorysu i listu motywacyjnego oraz wyjaśniał, jakie dokumenty potrzebne są w czasie ubiegania się o pracę. Przy punkcie informacyjnym można było skorzystać z porad psychologa pracy i edukacji.
Udział w targach był dla uczniów doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną pobliskich szkół ponadgimnazjalnych, a informacje zdobyte podczas imprezy będą przydatne podczas wyboru przyszłej drogi zawodowej.