Szlachetna Paczka

W tym roku szkolnym nasza szkoła zajęła się specjalnym przedsięwzięciem. Wolontariat i bezinteresowne pomaganie innym i w tym roku jest naszym priorytetem. We współpracy z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku, którzy są wolontariuszami w fundacji Szlachetna Paczka zorganizowaliśmy zbiórkę różnorodnych produktów, rzeczy, zabawek dla potrzebującej rodziny w naszej okolicy.
Odbyło się spotkanie wolontariusza fundacji( absolwentką naszej szkoły) z Samorządem Uczniowskim. Omówiono na nim cele działalności, charakterystykę pracy wolontariackiej, jaką jest bezinteresowna i czasem trudna pomoc najbardziej potrzebującym.
Przez cały tydzień, bo od 01.12 do 08.12, każdy z nas miał możliwość przyniesienia do szkoły prezentu dla rodziny w postaci słodyczy, ubioru, zabawek itp. Klasa III gimnazjum sprawnie segregowała dary, przygotowała paczki, gotowe do zawiezienia dla rodziny.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom i sponsorom za każdą pomoc i dobre serce w tej szlachetnej działalności, jaką jest bezinteresowne pomaganie tym, którzy tego potrzebują najbardziej, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Samorząd Uczniowski z Opiekunem