Święto Pieczonego Ziemniaka

W sobotę 19 września nasza szkoła obchodziła Święto Pieczonego Ziemniaka.
Z tej okazji odbył się festyn na boisku szkolnym, gdzie przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci. A wszystko za sprawą Rady Rodziców, którzy patronowali całej imprezie.
Atrakcją festynu było pojawienie się klauna Bobka, który prezentował ciekawe sztuczki, uczestniczył w konkursach, zabawach tanecznych.
Dzieci miały również możliwość skorzystania z trampoliny, zamków dmuchanych. Ciekawostką były przejażdżki kucykiem wokół boiska i mini zoo.
Powodzeniem cieszyły się również konkursy: sadzenie ziemniaka, przewożenie taczkami na czas, obieranie ziemniaka, taniec z ziemniakiem, rzucanie ziemniakami do celu, strzelanie z wiatrówki, dzięki uprzejmości druhów z OSP Jastrzębiec. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, angażując swoich rodziców. O miły poczęstunek zadbali rodzice. Pieczone kiełbaski z ogniska , grilla, karkówka, przepyszne ciasta przyciągały wszystkich łasuchów, zarówno dużych jaki i małych, i oczywiście ziemniaki , główny bohater naszego festynu pod każdą postacią. Przez cały czas dopisywały wszystkim humory.