Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych wystąpili w przedstawieniu upamiętniającym to święto. Zarówno dzieci młodsze, jak i starsi uczniowie, mogli zobaczyć i dowiedzieć się, w jaki sposób Polacy walczyli o odzyskanie granic dawnej Polski i suwerenność kraju. W przedstawieniu ukazała się jedna najważniejszych postaci tamtych lat – Józef Piłsudski. Pod jego wodzą rodacy wywalczyli wolność dla swojej Ojczyzny. W trakcie trwania uroczystości zaśpiewane zostały najpiękniejsze pieśni patriotyczne oraz hymn narodowy. Na koniec apelu wszyscy aktorzy ukazali sylwetki najważniejszych postaci. Widzowie mogli zobaczyć portrety Polaków waczących o losy naszej Ojczyzny.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego