Przedszkolaki witają wiosnę

Dnia 21 marca 2017 r. przedszkolaki wspólnie z wychowawcą i rodzicami przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały tego dnia.
Na ten dzień każdy miał przygotować wiosenne nakrycie głowy. Rodzice spisali się na piątkę. Na początku Pani Marta zapoznała dzieci z wierszem J. Brzechwy „Wiosna”.
Następnie dzieci musiały rozwiązać zagadki „Zawody mądrej sowy”. Poradziły sobie z tym doskonale. Kolejnym etapem konkursów były „Zwariowane zawody”. Sprawiły one dużo radości nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Doskonałą sprawnością skoczną wykazały się przedszkolaki, zdobywając „zajęczy przysmak”, szukając wiosennych kwiatów, a sprawnością logopedyczną w „Szukaniu biedronek”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy: „Sadzenie wiosennych kwiatów”, „Nakarm bociana”, „Łowienie rybek ze stawu”, wyścigi na hulajnodze czy „Karmienie żaby”. Największą atrakcją były zawody strzeleckie.
Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Na zakończenie na dzieci czekały niespodzianki od Pani Wiosny.

Iwona Tusznio