„Pomagamy ptakom – zawieszamy budki lęgowe”

Dnia 21 października 2015 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie warsztatowe dla uczniów i ich rodziców z pracownikiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego- panią Moniką Staśkowiak .Warsztaty związane były z akcją zawieszania budek lęgowych dla ptaków. Mogliśmy do niej przystąpić dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców. Pomagają nam : państwo Marta i Ryszard Bączkowscy, Edyta i Tomasz Szyperscy, Dorota i Ryszard Wnuk, Ewa i Jarosław Kaczmarkowie, Marzena i Artur Fifielscy, Maria i Józef Szczepanikowie oraz Agnieszka i Andrzej Szyling. Na terenie powiatu sępoleńskiego zostanie zawieszonych 780 budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków. Mamy nadzieję, że w budkach zamieszkają kaczki krzyżówki, sowy, pustułki, sikory, kowaliki, wróble i wiele innych gatunków. Podczas spotkania rozdano budki nie tylko dla ptaków, ale również dla nietoperzy, które, jak wiemy, są chronionymi ssakami. W Polsce żyje 25 gatunków nietoperzy i niestety jest ich coraz mniej. Zawieszonych będzie 20 budek dla ptaków i 5 budek dla nietoperzy. Teraz pozostaje tylko obserwować, kiedy zostaną zajęte i przez jakie gatunki. Czekamy na informacje, którymi będziemy się dzielić na naszej stronie internetowej.

koordynator szkolnej akcji – Ewa Basińska