Podróż do przeszłości, czyli wizyta w Muzeum PRL-u

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy III postanowili poznać kawałek historii naszego kraju. W tym celu udali się na wycieczkę do Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL –u w Sępólnie Krajeńskim. Dzieci miały okazję obejrzeć tam eksponaty związane z okresem PRL np. karetkę pogotowia, samochody marki Fiat, stare Syrenki. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądało wyposażenie kuchni, pokoju, łazienki dotknąć sprzętu medycznego, telewizorów i starych radioodbiorników z tamtych odległych jak dla nich czasów. Mogły wsiąść do samochodu strażackiego i usiąść na fotelu dentystycznym, a dyrektor muzeum pan Marcin opowiadał dzieciom ciekawostki z czasów PRL – u. Krótki powrót do przeszłości przybliżył nam warunki życia, jakie pamiętają nasi rodzice i dziadkowie.

Tekst i foto: Maria Komza