Królestwo Zdrowego Odżywiania

Po dziewięciu latach drugi raz zagościło u nas Królestwo Zdrowego Odżywiania!!

28 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w Królestwo Zdrowego Odżywiania. Celem naszego szkolnego święta była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Promowanie zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Na ten dzień klasa VI zamieniła w dwór królewski, mieliśmy króla Agresta III , królową Porzeczkę I, księżniczkę Jagódkę, księcia Poziomkę, damy dworu i dzielnych halabardzistów.. Pozostałe klasy przybyły na audiencję zamieniając się w krainy w określonych kolorach:
• klasa O – truskawki
• klasa 1 – marchewki
• klasa 2 – jabłka
• klasa 3 – owoce cytrusowe
• klasa 4 – witamina D
• klasa 5 – witamina A
• klasa 1 gimnazjum – witamina C
• klasa II gimnazjum – błonnik – kolor granatowy
• klasa III gimnazjum – woda – biały
Klasy przedstawiły informacje o znaczeniu wody, witamin lub wartościach odżywczych podanych owoców lub warzyw .Wszystkie prezentacje łączyła w całość klasa VI , przyjmując na swoim dworze utrudzonych wędrowców z dalekich krain. Występom towarzyszyły wesołe piosenki o zdrowiu i o sporcie.

Ewa Basińska