Konkurs Recytatorski

10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski. Organizatorem konkursu były: p. Maria Krause oraz p. Iwona Tusznio.
Celem konkursu było: umożliwienie uczniom prezentacji swoich uzdolnień, rozwijanie zainteresowań poezją dla dzieci.
W konkursie brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Każdy uczestnik recytował dowolny utwór poetycki dostosowany do swojego wieku.
Jury w składzie p. Mirosława Wilkowska – Marach, p. Małgorzata Gut oraz p. Magdalena Pankanin kierowało się przy ocenie następującymi kryteriami: dobór repertuaru, wykonanie i interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny.
Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników konkursu. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Po wysłuchaniu recytacji wierszy jury oceniło i wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Wiktor Bala – klasa 3
II miejsce: Magdalena Gacka – klasa 3
III miejsce: Nikodem Grochowski – klasa 3
Wyróżnienia:
Zofia Zyskowska – oddział przedszkolny
Antonina Bączkowska – oddział przedszkolny
Lilianna Wiśniewska – oddział przedszkolny
Roksana Spicker – oddział przedszkolny
Maksymilian Bakoń – oddział przedszkolny
Oliwier Marach – oddział przedszkolny
Bartosz Kuciarski – oddział przedszkolny
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Laureaci reprezentować będą naszą szkołę w XIX Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zakrzewku. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Jańczyk