Konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI

24 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów kl. IV-VI. Zaprezentowali się oni w znanych utworach dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnej zabawy słowem, zainteresowanie sztuką recytacji, popularyzacja polskiej literatury oraz pielęgnacja ojczystego języka. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, obejrzeliśmy występy 13 uczniów. Najpopularniejszymi wierszami były te autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury w składzie: p. Hanna Malak i p. Dorota Wnuk zdecydowało się przyznać następujące wyróżnienia:
I miejsce – Oliwia Łodzińska, kl. IV – Julian Tuwim „Lokomotywa”
II miejsce – Wiktoria Szyperska, kl. IV – Jan Brzechwa „Kaczka dziwaczka”
III miejsce – Natalia Osiecka, kl. IV – Jan Brzechwa „Ciaptak” oraz Julia Fedder, kl. V – Jan Brzechwa „Koziołeczek”.
Wyróżnione uczennice wezmą udział w powiatowych eliminacjach turnieju recytatorskiego „Turniej słowa”. Odbędą się one 10 maja w CKiS w Sępólnie Kr.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorki konkursu:
Maria Krause i Monika Frąckowiak