Klasa II w przytulisku dla psów

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach. 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Od 4 do 11 października trwa Tydzień Zwierząt, a cały miesiąc został ustanowiony MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT. Uczniowie klasy drugiej postanowili przyłączyć się do akcji niesienia pomocy zwierzętom i przez cały październik zbierali karmę dla psów z przytuliska. Dnia 9 listopada dzieci wybrały się na wycieczkę do przytuliska w Więcborku. Celem wycieczki było przekazanie zebranej karmy . W trakcie wizyty dzieci miały możliwość poznania przebywających tam piesków, a pracownik przytuliska opowiedział, w jaki sposób trafiają tam zwierzęta. Spacer po przytulisku uwrażliwił dzieci na los bezdomnych zwierząt i dostarczył wielu wrażeń. Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na pyszną pizzę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki.

Wychowawca: Maria Komza