Dzień Życzliwości w klasie III

Dzień 21 listopada zapadnie dzieciom klasy III na długo w pamięci, ponieważ był inny niż zwykle. A wszystko to za sprawą Dnia Życzliwości, który przypada w tym dniu. Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach np. w szkole, w domu, w autobusie czy na ulicy. Dzieci podczas zajęć odgrywały różne scenki nawiązujące do tematu, tworzyły drzewko życzliwości, rozdawały słodkie ciasteczka w kształcie serca. Zorganizowaliśmy również plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę w klasie, została nią Maja Zielińska. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim kolegą, koleżanką lub swoimi paniami. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu.

Tekst i foto: Maria Komza