Bajkomistrz 2016

Dzisiaj, 19 maja 2016 r., już dziewiąty raz w naszej szkole odbył się gminny konkurs „Bajkomistrz”. Tym razem do rywalizacji przystąpiło dwanaścioro uczniów z klas trzecich z naszej gminy, a wśród lektur konkursowych znalazły się głównie legendy polskie z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Na początku uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie treść legendy „ O Lechu, Czechu i Rusie”, ponieważ obejrzeli teatrzyk lalkowy w wykonaniu uczniów klasy II. Wśród tegorocznych konkurencji znalazły się: przedstawianie ruchem treści oraz odgadywanie tytułu przez uczestników, rozpoznawanie legend na podstawie ilustracji, test sprawdzający wnikliwie znajomość treści lektur oraz układanie obrazka z puzzli. Wszyscy bardzo się starali zdobyć jak najwięcej punktów – cukierków. Zwyciężczyni – Oliwia Szarwiło z Więcborka zdobyła ich aż 69, drugie miejsce przypadło Magdalenie Paczkowskiej z Sypniewa, która zdobyła 67 cukierków, z wynikiem 61 cukierków trzecie miejsce zdobył Patryk Kołodziejek z Więcborka. W kategorii szkół I miejsce otrzymała SP Więcbork, kolejne: SP Sypniewo i SP Zakrzewek. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książek, pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy gościć u nas małych uczestników i mamy nadzieję, że zachęciliśmy dzieci do czytelnictwa. Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku oraz Radzie Rodziców naszej szkoły za to, że stali się po raz kolejny fundatorami nagród i upominków.

Organizatorki konkursu: M. Zdral i U. Ratajczak