Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim


24 maja przedszkolaki oraz klasa III uczestniczyli w wycieczce do JuraParku w Solcu Kujawskim. JuraPark jest obiektem turystycznym ulokowany w przepięknej leśnej scenerii. Na powierzchni ponad 12 hektarów znajduje się wiele atrakcji. Zwiedzanie zaczęliśmy od warsztatów, podczas których dzieci malowały amonity. Potem udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną. Wędrując przez erę mezozoiczną spotkaliśmy nie tylko doskonale odwzorowane figury dinozaurów, ale także innych prehistorycznych gadów Będąc w JuraParku nie mogło nas ominąć kino emocji. To nowoczesny obiekt typu 5D – prócz trójwymiarowego obrazu doznaliśmy także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych. Efekty te pozwalają przemienić się w aktywnych uczestników scen, które rozgrywają się na ekranie. Projekcja ma na celu, oprócz wzbudzania emocji, także przekazywanie wiedzy. Film opowiadał o powstaniu Wszechświata. Podczas wycieczki dzieci miały też możliwość skorzystania z placu zabaw oraz parku rozrywki. Wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci dzieci.

                                                                  Tekst i foto: Maria Komza